Grabitësit i marrin me dhunë dhe i djegin "Benzin" lezhianit
Një makinë është gabitur me armë gjatë mbrëmjes së djeshme në Lezhë ku më pas autorët i kanë vënë flakën.

Ngjarja ndodhi në afërsi të fashtit Kakarriq, në Lezhë, vetëm pak metra nga superstrada Lezhë-Shkodër.

Makina e garbitur i përket shtetasit N.K banues në Balldre të Lezhës ku raportohet se disa persona e kanë goditur me mjete të forta dhe nën kërcënimin e armës i kanë rrëmbyer "Benzin" me taraga AA377KH.

Autorët kanë hipur në makinë dhe i kanë vënë flakën vetëm 2 km me larg dhe më pas janë larguar.

Drejtuesi i mjetit është dërguar në spital ku ka marrë ndihmën e parë dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Gjatë marrjes në pyetje shtetasi N.K ka deklaruar se nuk i ka njohur autorët dhe nuk ka asnjë dyshim mbi motivet e djegies së makinës së tij.

Policia e cila ka mbërritur menjëherë në vendngjarje po vijon ende hetimet, por nuk ka bërë të ditur shkaqet apo autorët e kësaj ngjarjeje. /albeu.com/
Shtuar më 22/03/2019, ora 09:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori