Grabitën dhjetëra mijëra euro, kush janë "skifterat" shqiptarë të Maltës
Pëlqej
Policia ka vënë në pranga dy shqiptarë pasi akuzohen për rabitjen e një argjendarie në Maltë.

Policia malteze ka identifikuar njërin prej shqiptarëve, ndërkohë që ishte duke pirë kafe në një bar të njohur të Maltës me një tjetër shqiptar.

Kur oficerët iu afruan, Ramazan Hysa i drejtoi atyre armën por nuk mundi t’i qëllonte.

Shqiptarët">Shqiptarët u arrestuan të dy, po nuk është bërë me dijë nëse shqiptari që shoqëronte Hysën ka lidhje me krimin në argjendari.

Një foto e 24-vjeçarit kishte rënë në duart e oficerëve dhe në këtë mënyrë ata arritën ta identifikonin kur e panë në lokal.

Hysa dhe bashkëpunëtori i tij, pas grabitjes kishin përdorur një makinë të bardhë të cilin e kishin braktisur në Gzira dhe më pas ishin arratisur me biçikletë. /albeu.com/
Shtuar më 13/10/2017, ora 14:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori