Grabiste bashkë me të dashurën, kush është i riu që u arratis nga burgu i Rrogozhinës
Institucioni i vuajtjes së dënimit në Rrogozhinë ka bërë me dije se është arratisur një i dënuar.

Sipas burimeve, mësohet se i burgosuri është Fatjon Bushgjoka.

Personi në fjalë i cili është i njohur për mediat nuk është kthyer në burgun e Rrogozhinës, pas përfundimit të orarit të lejes së dhënë.

Bushgjoka është dënuar vite më parë me 6 vite burg për grabitje të dhunshme.

Atij i kishin mbetur për të kryer dhe 1.8 vite burg, por sot rezulton të jetë i arratisur nga burgu i Rrogozhinës.

4 djemtë dhe vajza u ngrinin kurthe qytetarëve duke përdorur Kristinën si karrem, e cila u kërkonte telefonin për të folur viktimave.

Më pas, 4 djemtë mbërrinin dhe ushtronin presion ndaj qytetarëve dhe në rast kundërshtimi dhunoheshin derisa të dorëzoheshin.

Policia po punon për gjetjen e të burgosurit dhe ta rikthej atë në qeli për të kryer dënimin. /albeu.com/

Shtuar më 09/10/2019, ora 17:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori