Grabisnin banesat në Itali, shkatërohet banda shqiptare
Itali është shkatëruar një bandë shqiptare e cila funksiononte prej vitit 2010 në grabitjen e banesave. Organizata kriminale me përbërje shtetas shqiptar vepronte në Itali që prej 2010, kryesisht aktive në Veneto.

Raportohet se ndalimi i tyre është bërë nga policia e Venecias, pas bastisjes dhe kontrolleve në dhjetra shtëpi. Këta shtetas do të përballen me akuzat për veprat penale "grabitje të banesave në bashkëpunim", "rrëmbim personash" dhe "posedim dhe armbëmbajtje pa leje". /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2014, ora 09:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori