Godo kunder Topit: Shqiperia duhet ta njohe e para shtetin e Kosoves
Pëlqej
Albeu.com
Presidenti i Nderit i Asamblesë Kombëtare të PR-së Godo ne fjalen e tij ne Kongresin e PR, i eshte kundervene tezes se presidentit Topi sipas te cilit Shqiperia nuk do ta njohe e para shtetin e Kosoves. Godo u ndal në çështjen e Kosovës, duke theksuar se Kosova po numëron ditët për të arritur pavarësinë pas një robërie të gjatë dhe të rëndë, ndërkohë që kjo pavarësi që do të arrihet në mbarim të këtij viti, do të vendosë paqen në rajon dhe do të shënojë ngjarjen më të shkëlqyer të gjithë shqiptarëve.
Sipas tij: Kuvendi ynë e ka njohur pavarësinë e Kosovës 12 vjet të shkuara, tani na takon të jemi të parët në aktin formal të njohjes së saj dhe jo te presim te tjeret. /ALN/
Shtuar më 11/11/2007, ora 01:47
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori