Goditje në trup e fytyrë, 16 vjeçarja shqiptare gjendet e vdekur në një pyll në Greqi
Greqia është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë.

Mësohet se trupi i një 16-vjecareje shqiptare, është gjetur i pajetë në në pyllin e oborrit të kishës Profiti Ilia, në Greqi.

Adoleshentja banonte me familjen e saj në Trikala.

Sipas mediave greke 16-vjeçarja ka marrë goditje të shumta në fytyrë e trup. Policia deklaroi se të gjitha skenaret janë të hapura, por goditjet e shumta në trup dëshmojnë për një akt criminal, gjithësesi do të jetë autopsia që do të thotë fjalën e fundit.

Trupi i pajetë i 16 vjecares shqiptare u gjet sot nga punëtorët e pastrimit të Bashkisë në oborrin e Kishës.

Familja dhe shokë të vajzës janë thirrur nga policia greke për t’u marrë në pyetje, deklaratat e të cilëve pritet të hedhin dritë mbi ngjarjen.

Shtuar më 15/07/2020, ora 10:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori