Goditet grupi i hajdutëve të celularëve në Tiranë
Katër të rinj të dyshuar si autorë të një sërë vjedhjesh me dhunë të celularëve në kryeqytet janë arrestuar sot gjatë një operacioni të bluve të Tiranës.

Të arrestuarit janë.

- Indrit Engjellush Bylyku, 23 vjeç, banues në Tiranë,
- Leonard Petrit Ndou, 18 vjeç, banues ne Selitë Tiranë,
- Mino Novrus Zotaj, 19 vjeç, banues në Tiranë,
- Eno Dashnor Barolli, 19 vjeç, banues në Tiranë,


Këta shtetas dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë vjedhur me dhunë telefonin celular të një shtetasi, nën kërcënimin e një mjeti të ftohtë (kacavide).

Nga veprimet proçeduriale e hetimore të kryera është bërë e mundur zbulimi dhe dokumentimi i disa vjedhje me dhunë me këtë tendencë, ku shtetasit e lartëpërmendur dyshohet se kanë realizuar në zona të ndryshme të Tiranës vjedhjen me dhunë të celularëve të shtetasve të ndryshëm. /albeu.com/
Shtuar më 19/02/2014, ora 15:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori