Godet sërish Sazan Guri: Mbajtja e maskës të bën me pak budalla!
Ambientalisti Sazan Guri ka dhënë një opinion të tij në lidhje me mbajtjen apo jo të maskave.

Ambientalisti i njohur ka bërë një deklaratë "të fortë" kundër mbajtjes se maskave, duke e lidhur me disa sëmundje por duke shtuar se mbajtja e saj të bën me pak budalla.

"Mbajtja e maskës sjell sëmundjen e gojës që nga fyti, faringu, laringu, pse nuk sëmuren ata që punojnë në çimento, sepse i mbron goja.

Mbajtja e maskës rrit nivelin e dioksidit të karbonit në organizëm dhe të bën edhe pak budalla",- tha Guri në “Shqipëria Live”.

Rikujtojmë se Sazan Guri ka qenë një ndër personat e parë që ka kundërshtuar mbajtjen e maskës pas përhapjes së pandemisë së COVID-19./albeu.com/

Shtuar më 12/10/2020, ora 16:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori