Gjyqi i Gerdecit, degjohen deshmite e dy te pandehurve
Albeu.com
Dy dëshmi të një pasnjëshme të dy të pandehurve, i pari ka qenë i arrestuari Sokol Ngjeçi, ish mbikqyrësi i kompanisë “Meico” për demontimin e armëve në Gërdec ku ka pohuar se transportimi i muncioneve në fabrik realizohej pa grafik dhe se gjithçka është kryer nga ushtarakët.
Ai gjithashtu është shprehur se janë pikërishtë ata përgjegjës për këtë duke larguar përgjegjësit nga ish drejtori i “Meico” Ylli Pinari si dhe ish drejtori i fabrikës së demontimit në Gërdec Dritan Minxolli.
Shtuar më 21/05/2010, ora 14:31
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori