Gjykata rrëzon kërkesë padinë e Malltezit ndaj Taulant Ballës
Gjykata e Tiranës rrëzoi sot kërkesë padinë për shpifje të dhëndrit të ish-kryeministrit Sali Berisha ndaj deputetit socialist Taulant Balla, lidhur me deklaratat e këtij të fundit për privatizimin e pronave të “Sport Klub Partizanit”. Balla deklaroi se vendimi i Gjykatës i hap rrugën një hetimi të plotë të privatizimit të “Sport Klub Partizanit” dhe të pronave të tjera të ushtrisë shqiptare, që sipas tij, janë shitur me vlera qesharake.

“I bëj thirrje Prokurorit të Përgjithshëm të fillojë menjëherë hetimin për këtë çështje. Provat tona, të cilat ia paraqitëm Gjykatës, janë të plota dhe tregojnë qartë abuzimet.”- deklaroi Balla.

Në kërkesë-padinë, familjarët e Jamarbër Malltezit kërkonin një dëmshpërblim prej 100 milionë lekësh. /albeu.com/
Shtuar më 13/11/2013, ora 17:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori