Gjykata lë në burg të akuzuarit për sulme kundër dy helikopterëve
Gjykata e Shkodrës vendos masën e sigurisë arrest me burg pa afat për Lekë Thanin dhe Fatmir Shpatin, të arrestuar për goditjen e helikopterëve të Ministrisë së Mbrojtjes gjatë aksionit në Dukagjin.

Të enjten e njëjta gjykatë la në burg pa afat të arrestuarin për bashkëpuntor në goditjen e helikopterëve, Pal Dushku, si dhe burg deri në 10 shtator për kryeplakun e Planit, Gjon Bungaj.

Fatmirësisht nga të shtënat me armë nuk pati të lënduar, por helikopteri i blerë për 1 milionë euro prej disa ditësh ka mbetur në vendin ku kreu ulje të detyruar. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2014, ora 13:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori