Gjykata lë në burg kreun e Komunës Bërzhitë
Gjykata e Tiranës vendosi sot masën e sigurisë “arrest me burg” për kryetarin e Komunës Bërzhitë Genc Drita dhe shefin e tatimeve të kësaj komune Armand Burri me akuzën se i kanë marrë 4500 euro ryshfet një biznesmeni në këmbim të lejes së shfrytëzimit një biznesi.


“Dy personat e mësipërm janë arrestuar pasi është provuar me përgjime dhe vëzhgime, dhe pasi i kanë marrë lekët “- bëhet me dije nga Prokuroria.
Shtuar më 06/09/2014, ora 13:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori