Gjykata Kushtetuese vendos mos shqyrtimin e mandatit të Leskaj
Më herët, PD kërkoi heqjen e mandatit të Valentina Leskajt, me pretendimin se djali i saj ka përfituar fonde publike, siç ishte ai i hekurudhës.

Por tashmë Gjykata Kushtetuese ka vendosur që të mos shqyrtojë kërkesën e PD, për mandatin e deputetes së PS, Valentina Leskaj.

Sipas Gjykatës Kushtetuese, kërkesa e PD për mandatin e Leskajt nuk plotëson kriteret dhe për pasojë nuk do të shqyrtohet. /albeu.com/
Shtuar më 08/06/2016, ora 12:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori