Gjykata rrëzon Byronë Kombëtare të Hetimit
Gjykata Kushtetuese ka vendosur të rrëzojë Byronë Kombëtare të Hetimit. Njoftimi në fjalë u dha nga vetë Kushtetuesja, në faqen e saj zyrtare, ndërkohë që nuk dihen ende se cilat janë argumentët e kësaj gjykate për konsiderimin si “antikushtetues” të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

PD në kërkesën e saj theksonte se "varësia e drejtëpërdrejtë e kësaj strukture hetimore dhe funksionimi i saj në varësi të drejtëpërdrejtë të kryeministrit dhe qeverisë së tij, e bën këtë strukturë tërësisht politike". /albeu.com/
Shtuar më 17/04/2015, ora 16:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori