Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Gjykata Kushtetuese rrezoi ankesen e Mimoza Kusarit
Albeu.com
Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë të gjitha ankesat dhe kërkesat e Mimoza Kusarit Lilës (AKR) për procesin zgjedhor në komunën e Gjakovës. Nëpërmjet një komunikate për media kjo gjykatë ...... njoftonte dje se kërkesa me shifrën KI 73/09 (për Gjakovën), është hedhur poshtë si e pabazuar, si dhe është refuzuar kërkesa për vënien e masës së përkohshme.

Mimoza Kusari, kandidatja e AKR-së për kryetare të Komunës së Gjakovës, ishte ankuar ndaj vendimit të KQZ-së për certifikimin e zgjedhjeve në Gjakovë pa e pritur vendimin rreth ankesës së saj për rregullsinë e tyre.
Shtuar më 25/02/2010, ora 22:56
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori