Gjykata jep masën e sigurise për kryeplakun e Pultit dhe një 19 vjecar
Gjykata e Shkodres dha sot masat e sigurise per kryeplakun e Pultit dhe nje 19- vjecar qe akuzohet per sulm ndaj policise. Te dy te arrestuarit kundershtuan akuzat si dhe treguan qe ne polici kishin shkuar vete sapo degjuan emrat neper media.

Te vetedorezuar ne polici, ndryshe nga sa ishte deklaruar policia, kundershtuan akuzat lidhur me sulmin ndaj helikoptereve gjate aksionit antikanbis.
Kryeplaku i fshatit Pult do te qendroje ne burg deri ne 10 shtator ndersa për 19-vjeçarin Pal Dushku u vendos arrest me burg pa afat. I akuzuar si pjestar i “grupit te zjarrit”, deklaroi para ne sallen e gjyqit se ndodhej tek e motra kur degjoi emrin ne TV dhe menjehere u paraqit ne polici. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2014, ora 17:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori