Gjykata i kthen Mark Frrokut, 4 nga 12 pronat e sekuestruara
Pëlqej
Gjykata e Apelit, ka vendosur ditwn e sotme qw ti kthejw nw pronwsi 4 prona tw sekuestruara ish-deputetit socialist Mark Frrokut.

Pronat e sekuestruara të Frrokut, shkojnë në vlerën 1.5 milionë euro, ndwrsa sekuestrimi i tyre erdhi pwr shkak tw mosdeklarimit të pasurisë dhe pastrimit të produkteve të veprës penale.


Pronat e sekestruara të frrokut me vendim të Gjykatës së Shkallës së Parë ishin:

Apartamente

Apartament me sipërfaqe 56.84 m2 në Orikum

Apartament me sipërfaqe 78.66 m2 në Orikum

Apartament me sipërfaqe 69.6 m2 në Shëngjin, Lezhë

Apartament me sipërfaqe 49.3 m2 në Shëngjin, Lezhë

Apartament me sipërfaqe 55.2 m2 në Shëngjin, Lezhë

Apartament me sipërfaqe 100 m2 në Kashar, Tiranë

Apartament me sipërfaqe 100 m2 në Kashar, Tiranë

Dyqane

Dyqan me sipërfaqe 133 m2 në Tiranë

Dyqan me sipërfaqe 175 m2 në Tiranë

Garazhe (bodrume)

Bodrum 11.6 m2 në Shëngjin, Lezhë

Bodrum 11.6 m2 në Shëngjin, Lezhë

Tokë arë

Tokë arë me sipërfaqe 6000 m2, në “Grykë Lumi”, Lezhë. /albeu.com/
Shtuar më 09/11/2018, ora 15:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori