Gjykata i jep mandatin edhe 3 kryebashkiakëve të tjerë
Gjykata i ka dhënë mandatin edhe 3 kryebashkiakëve të tjerë për fitoren e 30 Qershorit.T.

Bëhet fjalë për për kryebashkiakun e ri të Matit, Agron Malaj

Ky është mandati i dytë i konfirmuar nga gjykata për fituesit e zgjedhjeve të 30 Qershorit në 4 bashkitë e qarkut Dibër.

Kandidati i parë që mori mandatin nga Gjykata e Matit për qarkun Dibër ishte Ilmi Hoxha për Bashkinë Klos.

Gjykata konfirmoi edhe mandatin e Flamur Golemit për Bashkinë Gjirokastër dhe gjithashtu po të njëjtin vendim dha edhe për Gjolek Guçit për Bashkinë Memaliaj.

Shtuar më 16/07/2019, ora 13:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori