Gjosha: Rizgjedhja e Schulz në krye të PE, mesazh pozitiv për të ardhmen e BE
Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha, ka shprehur sot urimet për rizgjedhjen e Martin SchulzkryeParlamentit Evropian.

“Rizgjedhja e z. Martin Schultz në krye të PE-së, konfirmon frymën e konsolidimit të demokracisë në institucionet evropiane dhe përcjell mesazhin pozitiv për të ardhmen e BE-së. Urimet më të mira për Presidentin e ri, i cili kryefjalë të punës së tij ka përmirësimin e jetës së miliona qytetarëve evropian”, ka theksuar ministrja Gjosha në urimin e saj.

Martin Shulz është rizgjedhur sot si kreu i Parlamentit Europian. Schulz mori edhe mbështetjen e grupimit të PPE, duke u bërë kështu Presidenti i parë që merr dy mandate në kryeParlamentit Europian,
Shtuar më 01/07/2014, ora 16:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori