Gjobat e makinave, tashmė verifikim online
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Gjobat e automjetit mund te shihen online nė faqen zyrtare tė Policisė sė Shtetit nė internet. Drejtoria e Qarkullimit Rrugor, e mbėshtetur nga ICITAP, pas ankesave tė shumta pėr gjoba tė vendosura pa dijeninė e qytetarėve ka vendosur publikimin e masave administrative.

Policia eshte kujdesur qe te ruaje edhe te dhenat personale, duke vendosur ne kerkimin e gjobave, jo vetem targen e makines, por edhe numrin e shasise se sa.

"Gjithashtu Policia e Shtetit, pėr t’i ardhur nė ndihmė qytetarėve, ka bėrė tė mundur verifikimin online tė kundravajtjeve rrugore tė kryera gjatė pėrdorimit tė mjetit, tė cilat janė akoma tė palikujduara. Tė gjithė tė interesuarit mund tė klikojnė tek faqja e Policisė sė Shtetit nė internet, ku nė rubrikėn “Shėrbime pėr qytetarėt” ėshtė vendosur linku “Kontroll pėr kundravajtjet rrugore”. Duke klikuar nė kėtė link, qytetari lidhet automatikisht me sistemin elektronik tė administrimit tė kundravajtjeve rrugore e-gjoba tė Policisė sė Shtetit dhe bėn tė mundur verifikimin e detyrimeve tė pashlyera qė qytetari ka nė tė gjithė Shqipėrinė", tha zėdhėnėsja Klejda Plangarica.

Zedhenesja e Drejtorisė sė Policisė ka bere publik edhe masat e marra ne prag te sezonit turistik. Raportet per shkeljet administrative ndaj shtetasve te huaj do t'i dergohen perfaqesive diplomatike, ndersa per ata te Kosoves, Drejtorise se Pėrgjithshme te Sherbimit Policor ne Kosove. /albeu.com/
Shtuar më 07/05/2012, ora 19:07
ermal.hasa
e Premte 27 Qershor 2014, Ora 16:00
......................
BUJAR BAJRAKTARI
e Premte 4 Shtator 2015, Ora 20:32
GOOD
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.