Gjirokastër, zjarri përfshin kompleksin në qendër të qytetit
Një godinë 4 katëshe në Gjirokastër është përshirë nga flakët duke shaktuar dëme të mëdha materjale.

Mësohet se bëhet fjalë për një lokal me ambiente të tjera, si dhe një biznes kompleks në lagjen 18 Shtatori.

Burime për median bëjnë të ditur se nga zjarri nuk raportohet asnjë viktimë apo I lënduar.

Si pasojë e zjarrit, qyteti i Gjirokastrës është pa energji elektrike. Shkak i rënies së zjarrit dyshohet të jetë bërë një masë elektrike e bërë tek aparaturat.

Zjarrfikësit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje për të bërë të mundur shuarjen e flakëve./albeu.com/
Shtuar më 01/02/2017, ora 08:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori