Gjirokastër, shkatërrohen 1200 rrënjë kanabis
Policia e Gjirokastrës shkatërron 1200 rrënjë bimë kanabis sativa. Fusha e mbjellë me bimë narkotike u gjet pas informacioneve në rrugë operative ne në pyllin e komunës Krahs në vendin e quajtur Harakop ishin disa parcela të kultivuara me bimë narkotike, si dhe në Lumin e Bëncës, në kodrat e fshatit Memaliaj dhe në Mezhgoran të rrethit Tepelenë.

Operacioni ka vijuar në shtratin e Lumit Bënç edhe ne një parcelë në kodrat e fshatit Memaliaj dhe një parcele tjetër në Mezhgoran. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2013, ora 13:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori