Gjirokastër, kapen 34 klandestinë
Policia e qytetit të Gjirokastrës vijon operacionet për nalimin e klandestinëve të cilët tentojnë të kalojnë në në vende të tjera përmes Shqipërisë. Gjatë orëve të natës mes së premtes dhe së shtunës janë ndaluar 34 klandestinë.

Mësohet se emigrantët vinin nga Maroku, Pakistani dhe Eritrea dhe synoninarrinin në Greqi përmes vendit tonë. Sipas policisë 20 prej klandestinëve janë kapur në fshatin Subash, në aksin Gjirokastër-Tepelenë. /albeu.com/

Shtuar më 14/09/2013, ora 11:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori