Gjirokastër, arrestohet grabitësi i kazinosë
Policia e Gjirokastres ka arrestuar grabitesin e kazinose ne dalje te qytetit te Gjirokastres. Jorgo Kumaraku ishte klient I perhershem dhe I kerkoi kamarires te thyeje 1 mije leke. Nderkohe nxori pistolete loder dhe ia vuri ne koke, kamarieres dhe I kerkoje parate e kases. Pasi mori 200 mije leke , canten dhe celularin e kamarieres eshte larguar. E kercenuar ka arritur te dale pas disa minutash nga dritarja e banjos dhe me telefonin e nje kalimtari njoftoi policine. Kjo e fundit pas ndjekjes arriti ta gjeje te strehuar autorin ne nje hotel te qytetit.
Shtuar më 06/09/2013, ora 14:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori