Gjinushi: Qytetarët ti bashkohen protestës
Kreu i Partise Social Demokrate, Skënder Gjinushi i ka bërë thirrje qytetarëve të mblidhen në protestën e opozitës në 21 janar. Në një konferëncë për shtyp duke iu referuar videos Meta-Prifti, kreu i PSD-së Gjinushi ka theksuar se vetëm protestat mund ta pastrojnë politikën nga të korruptuarit.

“Të ngrihemiprotesta kundër kësaj politike. Të ngrihemiprotesta për të majtën dhe të djathtën. Protestat janë të domosdoshme që nesër të mos vidhen votat” theksoi Gjinushi.Ndërkohë opozita ka paralajmëruar një demostratë më 21 janar që sipas saj do të ketë si synim largimin e qeverisë.
Shtuar më 17/01/2011, ora 13:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori