Gjimnazi në Gjirokastër kthehet në rrezik, pas maturantit infektohet mësuesja
Gjimnazi “Siri Shapllo”, në Gjirokastër është kthyer në një bombë biologjike.

Pas një maturanti, i cili rezultoi i infektuar, sot ka rezultuar pozitive edhe mësuesja e klasës së 10-të, e cila është karantinuar në banesë.

Menjëherë është vendosur mbyllja e klasës, nxënëseve i është bërë tampon, si dhe mësuesve.

Po ashtu Gjirokastra të infektuar ka edhe nga institucionet shtetërore. Mësohet se dy persona kanë rezultuar pozitivë në dogana e Kakavijës.


Shtuar më 22/09/2020, ora 09:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori