Gjilani pret Gjykaten
Albeu.com
Ndërkohë, të dielën, ndryshe nga Prizreni dhe Lipjani, ka qenë puna me Komunën e Gjilanit, e cila edhe pse ka qenë brenda udhëzimit të Komisionit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për riorganizim të zgjedhjeve, KQZ-ja pati vendosur vetëm hetim dhe rinumërim të rezultateve për këtë komunë.
Qytetarët e Komunës së Gjilanit tani i kanë të drejtuar sytë kah Gjykata Supreme e Kosovës, e cila në javën që vjen mund ta marrë një vendim për këtë komunë, pas apeleve që i kanë dërguar në këtë institucion gjyqësor PDK-ja dhe LDK-ja.
Shtuar më 01/02/2010, ora 18:53
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori