Gjermania ka spiunuar Shqipërinë prej disa vitesh
Shërbimi Federal sekret i Gjermanisë ka spiunuar Shqipërinë prej disa vitesh për të mbajtur nën kontroll “krimin e organizuar”. Sipas revistës gjermane “Der Spiegel” Shqipëria ka qenë pjesë e vendeve të rëndësishme për t’u monitoruar edhe para se t’i bashkohej NATO-s në vitin 2009.

Gjermania është tronditur nga skandali i madh i spiunazhit dhe për shkak të tyre qeveria mori masën e largimitshefit të stacionit të CIA-s në Gjermani nga posti i tij, pas presionit të madh ndërkombëtar si edhe për të ruajtur sovranitetin kombëtar. /albeu.com/

Shtuar më 25/08/2014, ora 09:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori