Gjendje alarmante! Shikoni si duket ambulanca në Rrogozhinë
Pëlqej
Deputetja e PD, Oriola Pampuri ka denoncuar gjendjen skandaloze të shërbimit shëndetësor në Rrogozhinës.

Në fotot e publikuara duke qartë që auto-ambulanca nuk plotëson as kushtet minimale për transportimin e të sëmurëve.

Duken qartë shtretërit e thyer dhe pislliku që mbizotëron.

"Autoambulanca, e cila pritet t’u vijë në ndihmë qytetarëve të Rrogozhinës.

Kjo ështeë gjendja e sistemit sëndetësor sot, për të cilin janë bastisur miliona euro nga buxheti i shtetit",- shkruan Pampuri. /albeu.com/

Shtuar më 24/05/2018, ora 14:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori