Gjendet edhe viktima e trete e tragjedise se Gjirkokastres
Albeu.com
Trupat e specializuara kanë arritur të nxjerrin kufomat e tre banorëve që kishin mbetur nën gërmadhat e pallatit të rrëzuar në Gjirokastër. Viktimat janë Valbona Dalani (36), Anxhela Dalani (12) si dhe Parashqevi Zoto (65).
Familjarët kanë pritur me ankth dhe me shpresë deri në momentin e fundit për të mbijetuar, por fatkeqësisht këto tre persona nuk kanë mundur të shpëtojnë gjallë.

Ndërkohë, po vazhdojnë hetimet për të zbardhur hap pas hapi procesin e dhënies së lejes së ndërtimit për firmën çka mendohet se u bë edhe shkaku i kësaj ngjarjeje të rëndë.
Shtuar më 10/11/2008, ora 23:06
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori