Gjendet bomba 500 kg e Luftës së Dytë Botërore në mes të Tiranës
Një bombë 500 kg është gjetur në ish-Fushën e Aviacionit në Tiranë. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka e cila sqaron se i përket Luftës së Dytë Botërore!

Ministrja më tej shton se FA bënë shpërthim të telekomanduar të bombës.

"Forcat tona xheniere, të cilat pas pak javësh festojnë 100 vjetorin e krijimit, rikonformojnë se FA janë etalon i përkushtimit dhe profesionalizmit.

Një bombë me peshë 500 kg, e Luftës së II Botërore, u gjet në ish-fushën e aviacionit në kryeqytet dhe djemtë tanë të xhenios e zhvendosën në poligonin e Bizës, ku u demolua në mënyrë të kontrolluar dhe plotësisht të sigurt," shkruan Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka.

Shtuar më 27/12/2020, ora 13:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori