Gjarpri lë pa energji Malin e Robit në Kavajē
Një gjarpër në kabinën e tensionit të lartë ka lënë pa energji elektrike për disa orë dhjetra biznese dhe familje pranë Malit të Robit ne Kavajë.

"Me tu njoftuar per avarinë, brigadat e OSHEE te Tensionit te Larte, nisen kqyrjen e zones dhe identifikuan defektin te nje kabine private prane zones se Shkallnurit.

Shkaku i defektit ne kabine ishte nje gjarper, i cili kishte prekur pajisjet e tensionit 35 kV, duke sjelle stakim te gjithe linjes disa km te gjate Shkozet - Kavaje", njofton OSHEE.

Aktualisht kabina eshte futur ne pune, ndersa eshte rikthyer energjia elektrike ne te gjithe zones.
Shtuar më 08/07/2017, ora 13:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori