Gjakmarrja në Shqipëri nëpërmjet fotove (FOTO LAJM)

Luan Ndrevataj, 7 vjeç, është jetim. Ai jeton me familjen e xhaxhait në një nga rrethet e Shkodrës. E gjithë familja është e rrezikuar nga gjakmarrja qe prej 18 vjetesh kur babai i Luanit vrau një person, transmeton portali ONLINE.

Shtatë fëmijët e Shkurte Ndrevatajt dhe burri i saj nuk dalin nga shtëpia. Vetëm gruaja e shtëpisë ka drejte të dalë, ndersa familja është zhytur në borgje.

Gjakmarrja teorikisht i kursen fëmijët, por në Shqipëri kjo ndodhë vetëm nê teori.

Fëmijët, të gjinisë mashkull ,janë të kursyer deri në moshën 14 vjeçare. Me pas edhe ata mund te vriten. /albeu.com/


Shtuar më 22/11/2015, ora 17:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori