Gëzojuni sot diellit, nga nesër rikthehet në vend i ftohti siberian
Pëlqej
Këtë fundjavë një valë e ftohtë do të godasë pjesën më të madhe të Europës, ndër këto vende edhe Shqipërinë.

Të hënën dhe në vijim, vala e acartë shtrin ndikimin në pjesën më të madhe të kontinentit Europian duke zbritur në deri në Italinë Qendrore dhe gjithë gadishullin Ballkanik.

Kjo pritet të jetë ngjarje e jashtëzakonshme atmosferike për shumë zona të Europës jo vetëm për faktin se do sjellë temperatura ekstremisht të ulëta në shumë qytete Europiane por më tepër për faktin se ngjarje të tilla vrojtohen rrallë në periudhat e fund-dimrit, njofton metoalb.

Dita e sotme pritet të vijojë të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta, teksa zonat lindore rrezikohen nga reshje të pakta shiu.

Të shtunën temperaturat do të ulen mesatarisht me 2 gradë Celcius në të dy ekstremumet ditore, duke risjellë sërish motin e keq e temperatura të ulëta. /albeu.com/
Shtuar më 23/02/2018, ora 12:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori