Gërdeci, arrestohen 2 ish-ushtarakët
Dy persona të dënuar me 3 vjet burg në mungesë të shpallur fajtorë për tragjedinë e “Gërdecit” janë arrestuar nga policia e Tiranës. Jorgo Mino dhe Gëzim Oshafi janë arrestuar në një lokal në afërsi të Drejtorisë së Policisë.


Këta ushtarakë akuzohen si përgjegjës për shpërthimin në depon e municioneve në Gërdec në 15 mars të vitit 2008, ku mbetën të vrarë 26 persona dhe u plagosën mbi 300 të tjerë.

Shtuar më 09/10/2013, ora 11:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori