Gazetarja e thotë hapur: Si më ka ndihmuar pamja për të siguruar vendin e punës (FOTO LAJM)

Në "Ftesë në 5" me Bieta Sulon ishte e ftuar gazetarja Sidorela Gjoni.

Teksa po flisnin për eksperiencat e tyre në televizion, Sidorela tha se pamja fizike zakonisht e ndihmon për të siguruar intervista.

Ajo u shpreh se në rrjetin social ëhatsapp ka foton e saj dhe para se të realizojë një intervistë me një person, komunikon fillimisht nëpërmjet këtij aplikacioni.

"Në momentin që unë dua të siguroj një intervistë gjithmonë nuk e marr personin në telefon, por i shkruaj në ëhatsapp, foton e kam që edhe në momentin që ai se ka numrin tim të regjistruar duket dhe të ndihmon normalisht.

Në moment që shikon foton të kthen përgjigje dhe dikush ndoshta që në përditshmëri po t’i dilte vetëm numri nuk do të kthente përgjigje. Që do të thotë edhe pamja të ndihmon", u shpreh Sidorela.
Shtuar më 30/06/2020, ora 21:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori