Gazetari paralajmëron arrestimin e 8 drejtuesve të policisë
Pëlqej
Prokuroria për Krimet e Rënda ka nisur hetimet edhe për 8 zyrtarë të tjerë.

Gazetari Armand Shkullaku, të enjten në mbrëmje, deklaroi në studion e emisionit Opinion se këta tetë drejtues do hetohen si fillim dhe pastaj do të shihet nëse është e nevojshme ndalimi i tyre.

Shkullaku theksoi se pritet hetimi edhe për disa ish-drejtues të lartë të kupolës drejtuese të Policisë së Shtetit.

Sipas tij, të gjitha këto lëvizje, kanë ardhur si rezultat i përgjimeve të palës italiane dhe prej një viti edhe të palës shqiptare.
Shtuar më 23/11/2017, ora 22:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori