Gazetari bën deklaratën e fortë: Do nxjerr zyrtarët e lidhur me drogën
Pëlqej
Mbrëmjen e djeshme, gazetari Basir Çollaku deklaroi se Nezar Seiti do të bashkëpunonte me drejtësine italiane.

I ftuar në "360 Gradë" mbrëmjen e sotme ai ka deklaruar se aktorë shumë të rëndësishëm të pushtetit janë përzierë me cështjen e Habilajve në Itali.

Pjesë nga debati:

Çollaku: Jam duke thënë se kjo histori e trafikut të drogës është zbuluar vetëm pjesërisht. Ka aktor të pushtetit të sotëm, të cilët janë angazhuar prej dy-tre ditësh intensivisht në këtë çështje për të bërë që gjërat të ndodhin ndryshe. Këto emra do të dalin, unë do t'i nxjerr edhe me emra, edhe me shkresa, që janë edhe në Shqipëri dhe do të dalin se cilat janë lidhjet e këtyre zyrtarëve me trafikantët e drogës që janë në kërkim.

Ndërsa me herët, gazetarja e Ora Neës në Romë, Alba Kepi tha se avokati i Nezar Seitajt ka paralajmëruar gazetarin Basrin Çollaku se do ta denonconte. /albeu.com/
Shtuar më 24/04/2018, ora 23:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori