Gati të shembet me tritol pallati 6 katësh në Durrës
Vijon edhe sot shembja e banesave dhe objekteve të pabanueshme pas tërmetit të 26 nëntorit.

ABC news raporton se ekspertët kanë parë të nevojshme edhe shembjen e një tjetër pallatiDurrës.

Sipas raportimit shembja e këtij pallati do të bëhet me lëndë plasësse (tritol). Në zonën ku ndodhet pallati kanë mbërritur forcat xhenio ku kanë bërë rrethimin e zonës ku do të kryejnë shpërthimin.

Mësohet se do të mbërrijnë ekspertë të tjerë të huaj për të kontrolluar gjithë zonën e prekur nga tërmeti.


Shtuar më 03/12/2019, ora 10:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori