Gati për zgjedhje! Ky është emri që zgjedh opozita përballë Ramës më 25 Prill
Opozita tashmë është gati për zgjedhje dhe po shftrytëzon orët e fundit për të mbyllur të gjitha marrëveshjet me aleatët e saj për zgjedhjet e 25 Prillit.

Sot mësohet se opozita ka vendosur të pagëzojë grupimin e saj me emrin "Shqipëria fiton".

Terminologji e përdorur gjerësisht në retorikën e demokratëve gjatë muajve të fundit.

Nesër pritet që përfaqësuesi i PD-së, Ivi Kaso të dorëzojë në Komisonin Qëndror të Zgjedhjeve koalicionin "Shqipëria fiton" bashkë me numrin e kandidatëve që duhet të propozojë secila parti politike në zonat zgjedhore.

Shtuar më 23/02/2021, ora 18:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori