Gati për dëborë? Ja zonat që do të zbardhen sonte pas mesnatës (FOTO LAJM)

Pëlqej
Mund të ju duket e pabesueshme, por sonte pritet të ketë reshje dëbore.

Sipas parashikimeve, pas mesnatës priten reshje dëbore në zonat malore në Veri dhe Lindje të vendit.

Temperaturat në zonat e thella malore gjatë orëve të para të së shtunës, ulen nën 0°C, në zona të veçanta deri - 4°C.

“Meteoalb” ka publikuar edhe “hartën e dëborës”, ku identifikohen zonat ku pritet të ketë reshje bore me fillimin e së shtunës. /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2017, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori