Gati 2000 të infektuar, 3 qytetet më të prekura nga koronavirusi në vend
Në Shqipëri aktualisht janë 2167 raste aktive të infektuarish me Covid 19.

Tre qytetet më të prekura në vend, janë Tirana Durrësi dhe Shkodra. Tirana vijon të jetë vend të parë, me 1191 të infektuar.

COVID-19 – Statistika (31 Korrik 2020)

Testime totale 41199
Raste pozitive 5276
Raste të shëruara 2952
Raste Aktive 2167

Humbje jete 157 (Qarku Tiranë 83, Shkodër 24, Durrës 20, Fier 7, Elbasan 6, Kukës 4, Vlorë 4, Korçë 4, Dibër 2, Lezhë 2, Berat 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 1191
Durrës 256
Shkodër 209
Vlorë 94
Fier 83
Lezhë 82
Kukës 65
Korçë 60
Elbasan 47
Gjirokastër 29
Berat 27
Dibër 24

Shtuar më 31/07/2020, ora 17:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori