Gafa historike e Merkel, s’di ku bie Berlini (VIDEO)
Dhe Berlini përfundon në…Rusi. Të paktën sipas Kancelares gjermane Angela Merkel, protagoniste e një gafe historike. Gjatë një leksioni të hapur gjeografie përpara të rinjve të International European School, ajo e ka “ripozcionuar” kryeqytetin pak më tutje nga sa parashikon harta duke mos e ditur se ku ndodhet kryeqyteti i saj në hartë e njëkohësisht duke dëshmuar se gjeografia nuk është pika më e fortë e saj. Kjo video po qarkullon orët e fundit në mjaft faqe interneti, edhe pse përsa i përket reagimeve, Rusia mban numrin rekord të komenteve./albeu.com/
Shtuar më 26/05/2012, ora 19:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori