Fusnin drogë në Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve
7 shqiptar dhe 1 shtetas italian janë vënë në pranga në Itali.

Ata akuzohen si pjesë e një grupi që ka trafikuar sasi të konsiderueshme droge në provincën e Lombardisë.

Sipas mediave në Itali, bëhet me dije se operacioni nga "Guardia Di finanzia" është zhvilluar sot dhe janë arrestuar në 8 persona, ku 7 prej tyre janë shqiptarë.

Të arrestuarit, sipas hetimeve, kanë qenë në gjendje të fusninItali sasi të konsiderueshme droge, që trafikohej më pas me doza të vogla në tregun e Lombardisë. /albeu.com/


Shtuar më 21/06/2018, ora 11:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori