"Fundi" i Tahirit? Ish-oficerja, mikeshë e Habilajve bashkëpunon me prokurorinë
Detaje të reja janë zbardhur nga mbledhja e të shtunës e Këshillit të Mandateve dhe Rregullores, gjatë kohës që ishte me dyer të mbyllura, kërkesë e 3 prokurorëve që kërkojnë arrestimin e deputetit Saimir Tahiri.

Mësohet se janë paraqitur 1800 faqe të tjera me pergjime që i takojnë periudhës së viteve 2013-2016.

Jashtë syve dhe veshëve të kamerave, gazetarëve, prokurorët kanë paraqitur para deputetëve të PD, PS e LSI, një fakt që një ish-oficere policie në Vlorë, e cila ka pasur marrëdhënie shumë të afërta me Moisi Habilajn, ka pranuar të bashkëpunojë me prokurorinë sipas Panorama.

Sipas organit të akuzës, nëse deputeti Saimir Tahiri nuk do të arrestohet, me autorizim nga Kuvendi, kjo oficere policie mund të intimidohet. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2017, ora 23:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori