Banorët e Mbyetit përleshen sërish me policinë për plehrat
Banorët e Mbyetit janë ngritur sërish në protestë, ndërsa raportohet se ata janë përleshur me policinë për plehrat. Banorët e fshatit Mbyet të Fierit janë ngritur sot për të tretën herë në protestë kundër ndërtimit të fabrikës së riciklimit të mbeturinave në tokat e tyre.

Ata janë përleshur sërish me policinë, pasi kanë bllokuar rrugën nacionale Fier-Ballsh. Uniformat blu u ka dalë kundër sikundër në dy rastet e tjera, sepse nuk kanë marrë leje për protestën, e cila konsiderohet e paligjshme dhe se e kundërshtojnë urdhrin e saj. /albeu.com/

Shtuar më 01/11/2016, ora 10:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori