Frroku-prokurorit: Dhe me 5 mijë dëshmitarë, s’më implikon dot në vrasje
“Dhe 5 mijë dëshmitarë s’më implikon dot në vrasje”. Kështu i është drejtuar gjatë sdeancës së sotme prokurorit Anton Martini, i akuzuari Arben Frroku. Ndërsa prokurori Martini ka kërkuar që Frrokut ti tërhiqet vërejtje. “Gjykata t’i tërheqë vërejtje Arben Frrokut” – është shprehur prokurori.

Në seancën e sotme po merren ne pyetje 4 dëshmitarë. Ish-shefi i Krimeve në zonën e Kombinatit, Arianit Arapi ka qënë i pari që ka dëshmuar.

“Kur e vra Dritan Lamaj kam qënë në shtëpi, dy orë pas ngjarjes me ka ardhur një mesazh në telefon, Dritan Lamaj prehet i qetë, së shpejti është radha jote”. Menjëherë njoftova prokurorin. Lamaj ka pasur shumë konflikte, por ishin përplasje për shkak detyrës. Arben Frokun e kam njohur prej vitesh, kam patur dhe raporte shoqërore. Nuk prisja mesazhin kërcënues nga Frroku”, ka thënë Arapi.

Arben Frroku akuzohet për vrasjen e Komisar Dritan Lamaj, ish shef i Komisariatit numër 6 në Tiranë. /albeu.com/
Shtuar më 12/06/2014, ora 10:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori