E FUNDIT/ Tërmeti shkund Tiranën
Frikë? Rama në dy javë bllokon 5 kërkesa për protestë në Tiranë
Prej disa ditësh në Shqipëri është kërkuar të bëhen disa protesta.

Por këto kërkesa kanë marrë përgjigje negative nga policia e Shtetit.

Në vetëm dy jave, policia e Shtetit ka dhënë përgjigje negative për 5 protesta që priteshin të mbaheshin.

Një ndër protestat ishte dhe ajo e sotmja e minatorëve, ku policia pavarësisht kërkesës së bërë dhe të refuzuar, shoqëroi në polici dy organizuesit e saj.

Kjo lëvizje e policisë dhe qeverisë Rama vjen pas protestës së Kukësit e cila e detyroi atë të heqë dorë nga tarifa si dhe protesta e pak ditë më parë në Tiranë. /albeu.com/Shtuar më 06/06/2018, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori