Frikë nga studentët, kryeministria rrethohet me policë (VIDEO)
foto ilustruese
Mijëra studentë janë mbledhur edhe ditën e sotme për të protestuar në lidhje me problematikat madhore që hasin në Universitet.

Edhe pse protesta u parashikua që do të zhvillohet përballë "Ministrisë së Arsimit", duket se te kryeministria janë marrë të gjitha masat.

Në ambientet e jashtme të kryeministrisë ka pasur një numër shumë të madh punonjësish të policisë.

Ndërkohë disa studentë kanë raportuar se disa anëtarë të FRESH, kanë tentuar të përçajnë protestuesit si dhe kanë devijuar rrugën përballë kryeministrisë. /albeu.com/

Shtuar më 07/12/2018, ora 10:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori