Frikë nga protesta, 1 500 policë do 'blindojnë' Kuvendin
Ditën e nesërme paralel me seancën Parlamentare jashtë ambjenteve të Kuvendit do të mbahet edhe protesta e radhës nga opozita.

Siç kanë njoftuar mbështetësit e opozitës do të dalin në protestë sa herë që do të ketë seancë në Kuvend.

Ndërkohë për të shmangur incidentet dhe për të mos lejuar dhunimin e institucioneve, mësohet se rreth 1500">1500 forca të policisë do të angazhohen për ruajtjen e rendeit publik.

Gjithashtu i gjithë perimetri i Kuvendit është rrethuar me rrjetë teli. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2019, ora 15:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori